Hotel Pod Zeleným dubem v Bohumíně hodnocení

Bohumín a okolí

Bohumín

Prožijte čas strávený v hotelu Pod Zeleným dubem aktivně. Starým Bohumínem prochází městské, regionální i mezinárodní cyklotrasy. V hotelu plánujeme půjčovnu jízdních kol a koloběžek. Bruslaři ocení in-line trasu Starý Bohumín-Pudlov.

Turistika a volný čas

Ideálním místem k výletu jsou chráněné Hraniční meandry řeky Odry s naučnými stezkami na české i polské straně. V létě si můžete Odru sjet na loďkách – město Bohumín provozuje půjčovnu lodí a nástupní místo je jen kousek od našeho hotelu. Malebností vás okouzlí zámecký park hotelu Zamek v sousedních polských Chałupkach, vzdálený od hotelu Pod Zeleným dubem jen asi 500 metrů.

Poblíž náměstí, kde hotel stojí, je farní kostel Narození Panny Marie. Česká kulturní památka je zároveň poutním místem, v boční kapli je mariánský obraz, o kterém se traduje, že víra v něj uzdravuje. Milovníky vojenské historie zase zaujme muzeum v bunkru MO-S5 Na Trati. Unikátní českou kulturní památku z konce 30. let 20. století lze navštívit od dubna do září a po předchozí domluvě prakticky kdykoli. (www.bunkr-bohumin.cz)

Místo pro rodinu

Ideálním místem pro celou rodinu je park Petra Bezruče v Novém Bohumíně, vzdálený od hotelu asi 3 kilometry. Spolu s naučnou stezkou je tu hobbypark s atrakcemi, interaktivní Mauglího stezka v korunách stromů, voliéra s okrasným ptactvem, letní kino s amfiteátrem a další zajímavosti. Hned vedle je aquacentrum Bospor s toboganem a venkovním vyhřívaným bazénem, a také vyhlídka v jednom z nejvyšších pater bývalého vodojemu. (www.bospor.info) Za filmy můžete vyrazit do Kina K3, nachází se v centru Bohumína. (www.k3bohumin.cz)

Sport

Sportovně založené hosty zveme do multifunkčního moderního areálu Bospor s aquacentrem, venkovním bazénem a wellness, sportovní halou, Adventure golfem a zimním stadionem (www.bospor.info). Aktivní odpočinek nabízí také například  dnes pod jménem Bosporka se squashovými kurty a tělocvičnami (www.sportcentrum-bohumin.cz) nebo fit Studio Klára Bohumín (www.studio-klara.cz).

Okolí Bohumína

Krzyżanowicko

Na území polské obce Krzyżanowice, která bezprostředně sousedí s Bohumínem, stojí za zhlédnutí Zamek Chałupki, postavený na ruinách původního hradu z 13. století. (www.hotel-zamek-chalupki.cz) Další zámek, postavený roku 1700, je přímo v Krzyżanowicích, a zříceninu zámku (původně středověkého hradu) můžete vidět v Tworkówě. Tam se také nachází zachovalý a dodnes funkční vodní mlýn z roku 1914. (http://tworkow-mlyn.michlik.eu/) Územím polských Chałupek a Zabełkowa vede naučná stezka chráněnými hraničními meandry řeky Odry. Stezka je celoročně dobře přístupná pro pěší, cyklisty, in-line bruslaře i rodiny s kočárkem. Délka trasy je 3,5 km. (www.meandryodry.wz.cz)

Ostravsko (8 km)

Ostrava je třetím největším městem České republiky. Kdysi ocelové srdce Česka, dnes multikulturní místo pro všechny. Zábavou žije například legendární Stodolní ulice s řadou hospůdek a barů. Jedinečným místem je areál Dolní oblast Vítkovice – v bývalé průmyslové oblasti navštivte interaktivní Svět techniky a užijte si výhled z nejvyššího geografického bodu Ostravy, z věže Bolt Tower. (www.stcostrava.cz) K technickým zajímavostem patří rovněž areál hornického muzea Landek Park v Ostravě-Petřkovicích mapující historii hornictví na Ostravsku. Muzeum je otevřeno celoročně a dostanete se i do podzemí. (www.landekpark.cz) Ideálním místem pro celou rodinu je také ostravská ZOO (www.zoo-ostrava.cz), Svět miniatur (www.cerna-louka.cz), nebo hasičské muzeum (muzeum.hzsmsk.cz). Ostrava je z Bohumína snadno dostupná díky napojení na dálnici D1.

Karvinsko (15-20 km)

Za hranicemi Bohumína doporučujeme k návštěvě například Park Golf Club Ostrava v areálu zámku Šilheřovice s golfovým hřištěm s osmnácti jamkami. (www.golf-ostrava.cz) Nejen děti zláká Dinopark v Doubravě u Karviné (www.ostrava.dinopark.cz), kde jsou modely zvířat z druhohorního období v životních velikostech. Přímo v Karviné je Zámek Fryštát, jedinečná památka svého druhu v regionu. (www.zamek-frystat.cz) Hned několik poboček pak má na Karvinsku Muzeum Těšínska, včetně Archeoparku Český Těšín. (www.muzeumct.cz) Muzeum je autorem expozice o historii Bohumína, umístěná v suterénu našeho hotelu.

Opavsko (40 km)

Opava je bývalé královské a zemské město, v letech 1742-1928 byla hlavním městem české části Slezska se zemskými úřady. Dnes Opava náleží k Moravskoslezském kraji, pyšní se řadou zajímavých památek. K vyhledávaným turistickým cílům na Opavsku patří mimo jiné Areál československého opevnění Hlučín-Darkovičky s hraničním opevněním z 30. let 20. století. (www.szm.cz)